Orhei.net

Portalul web al Raionului Orhei

Bine aţi venit oaspete • Înregistrare • Logare  •  Trimite o ştire
Luni, 22.5.2017
Principala » 2011 » Octombrie » 24 » Milsami Orhei a ratat sansa de a urca pe locul trei in Divizia Nationala
Milsami Orhei a ratat sansa de a urca pe locul trei in Divizia Nationala
Nistru Otaci a produs surpriza etapei a 13-a din Divizia Naţională, după ce a învins în deplasare Milsami, cu scorul de 2-1. Nistru Otaci a marcat ambele goluri în primele minute ale meciului, în timp ce Milsami, care se aflau pe teren propriu, au înscris singurul gol în repriza a doua din penalty. "Ştiu să fac fotbal, dar nu am cu cine!", a declarat după meci antrenorul orheenilor Gabi Stan.
Milsami Orhei a ratat şansa de a urca pe locul trei în Divizia Naţională, după ce au pierdut meciul de acasă cu Nistru Otaci. Oaspeţii au rezolvat soarta partidei încă în primul sfert de oră. Scorul a fost deschis în minutul patru, de Claudiu Vîlcu, care a finalizat o lovitură liberă. Peste doar patru minute, fostul internaţional Sergiu Epureanu a marcat un gol de la 25 de metri.
Deşi şi-a revenit în a doua repriză şi a avut destule ocazii, Milsami a reuşit să marcheze un singur gol din penalty. Lovitura de la 11 metri a fost realizată de Valentin Furdui, în minutul 73.
După acest rezultat, Milsami a rămas cu 20 de puncte şi a coborît pe poziţia a cincea în clasament, iar Nistru cu 16 puncte a urcat pe locul şapte în Divizia Naţională.
Categorie: Stiri din Regiune | Vizualizări: 1947 | Adăugat:24.Oct.2011, 10:27 | Rating: 5.0/1